Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
Telefonické objednávky Phone 0918 810 534
Vôňa domova

Domov pripomína najmä jeho vôňa. V súčasnosti existuje mnoho spôsobov, ako si rozvoňať interiér, počnúc starými osvedčenými sviečkami a vonnými olejmi, ale aj rôznymi elektrickými zariadeniami, či katalytickými lampami. Výber je veľmi rôznorodý a je len na Vás, aký spôsob spríjemnenia atmosféry domova si vyberiete. Ponúkame Vám pár informácií, ktoré Vám môžu pomôcť pri výbere.

Vonné sviečky spríjemňujú atmosféru v momente, kedy horia. Knôt by mal mať vždy 1 až 1,5cm aby nedochádzalo k zadymovaniu interiéru. Kvalitné sviečky sú vyrábané zväčša z prírodných materiálov s esenciami na prírodnej báze. Ich životnosť môže byť až niekoľko desiatok hodín. Vonné sviečky sú vhodné najmä pre milovníkov intenzívnej vône, ktorá sa šíri v momente zapálenia sviečky.

Vonné difuzéry sú zmesou vonných esencií, alkoholu a vody, pričom pomocou bambusových alebo syntetických paličiek uvoľňujú vôňu v interiéry počas celého dňa. Intenzitu vône môžete regulovať množstvom paličiek vo vonnom difuzéry, ale aj priestorom, v akom vonný difuzér umiestnite. Pri väčšom prúdení vzduchu sa vôňa uvoľňuje intenzívnejšie. Životnosť vône závisí aj od množstva náplne. Spravidla vonný difuzér s obsahom 100 ml prevonia priestory na 8-12 týždňov. Vonné difuzéry sú určené pre tých, ktorí chcú mať neustále v interiéri vôňu, ktorá sa postupne uvoľňuje a vytvára tak neustále príjemnú atmosféru.

Vonné oleje sú určené do vonných lámp a pridávajú sa do vody, ktorá sa teplom zo sviečky vyparuje a spolu s ňou sa uvoľňuje aj vonná esencia. Vonné lampy sú bežne dostupné v mnohých dizajnoch a sú tiež obľúbeným darčekom. Vonné oleje je možné v súčasnosti aplikovať aj do ultrazvukového difuzéru. Vonné oleje sú určené najmä pre tých, ktorí uprednostňujú intenzívnu vôňu okamžiku.

Ultrazvukový (ultrasonický) difuzér zaručuje vďaka svojej technológii tiché a zároveň stále uvoľňovanie vône. Do tohto typu difuzéru primiešate k vode pár kvapiek vonného oleja  a vzduchom sa bude šíriť intenzívna vôňa. Výrobcovia tiež ponúkajú zaujímavé dizajny, ktoré okrem šírenia príjemnej vône aj svietia, či blikajú. Ultrazvukový difuzér je vhodný pre tých, ktorí majú radi stálu a intenzívnu vôňu, pričom sa zameriavajú na technologické novinky.  

Katalytické lampy patria medzi najväčší hit súčasnosti. Svojou jedinečnou technológiou šírenia vône prostredníctvom ozónu dokážu vytvoriť atmosféru s intenzívnou vôňou, pričom súčasne pohlcujú pachy a ničia baktérie. Katalytická lampa je výborným pomocníkom aj keď Vám niečo prihorí v kuchyni, za pár minút sa zbavíte nepríjemného zápachu a Vaša domácnosť sa opäť rozvonia. Je vhodná pre interiéry s domácimi miláčikmi, či do priestorov, kde je cigaretový dym. Katalytická lampa je určená najmä pre náročných zákazníkov uprednostňujúcich intenzívnu a prenikavú vôňu v interiéry domova.

Okrem vyššie uvedených možností existujú aj ďalšie spôsoby, ako priniesť do domácnosti vôňu. Výrobcovia sa zameriavajú v súčasnosti na rôzne technologické zariadenia, ničím výnimočným nie je ani difuzér na vonné kapsule. Spektrum technológií a vôní pre interiéri bytov či domov je široké a v mnohých prípadoch je dobrá rada odborníka na prevoňanie interiérov. Dôležitý je tiež výber vône, ktorá má vytvárať atmosféru pohody a harmónie prípadne povzbudí telo i myseľ. 

Stylovo.sk Vloźil Stylovo.sk
Produkty týkajúce sa článku

0 Komentáre k "Vôňa domova"

Napísať komentár

Vaše meno:


Vpíšte kód:

Váš komentár:
Note: HTML nieje preloźené!
×
×
×
×
×
×
×